MEET OUR PARTNERS

VOLS CONÉIXER ELS NOSTRES SOCIS?

MEET OUR NORWEGIAN PARTNERS

Hui et presentem als socis de Noruega.

Hello! I am Ann Kjersti Holland the coordinator, I teach Norwegian and French. The participants are David Pérez, who teaches Spanish and geography and Larissa Martinsen teaches Spanish and English. 
(Hola, sóc Ann Kjersti Holland, la coordinadora. Sóc professora de Noruec i francés. El professorat participant son David Pérez que imparteix espanyol i geografia i Larissa Martinsen que es profe d’espanyol i anglés.) 

 Our school is around 1 kilometre from the centre of Hamar. We have around 1300 students, and around 225 members of staff. Our school offers general studies, vocational studies and we have a section that is a secondary school for minorities. 

(El nostre centre es troba a un kilómetre del centre de Hamar. Tenim uns 1300 alumnes i uns 225 membres en l’equip docent. El nostre centre ofereix estudis generals, formació professional i tenim una secció d’escola secundària per a alumnat minoritari) 
 
We are interested in participating in the project, because we see the importance of knowledge and form friendships across the borders. Learning about other cultures and traditions is important to take care of our democratic values. To form a sustainable future, it is also important to show our students the values of cooperation and communication with other countries. 
(Estem interessats en participar en el projecte perquè veiem la importància del coneixement i de crear amistats més allà de les nostres fronteres. Aprendre sobre altres cultures i tradicions es important per a tenir cura dels nostres valors democràtics. Per a aconseguir un futur sostenible també és important mostrar al nostre alumnat els valors de la cooperació i comunicació amb altres països)  

 
Our students have learned and experienced a lot during their stay in Spain. They mentioned friendship and the Spanish culture and history themselves, when we asked them what they learned. Language and the importance of language learning is another important aspect. Our teachers observe that the students participating in the project are motivated in their school work. 

(El nostre alumnat ha aprés i experimentat molt durant la seua estada en Espanya. Han recalcat la amistat i cultura i història d’Espanya quan els hem preguntat sobre el que han aprés. La llengua i la importància de l'aprenentatge de llengües és un altre aspecte important. El nostre professorat observa que l’alumnat participant en el projecte està motivat en el seu treball acadèmic.Comentaris

Entrades populars d'aquest blog